UCE - Možnost prokliku na prohlížení a editaci do zdrojového modulu přímo z přehledu účetních vět

Z Wikipedie HA-SOFT
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Co to je?

Jak již bylo řečeno, přehled účetních vět je soubor všech účetních pohybů, ke kterým za zvolené období došlo. Při prohlížení takového přehledu může dojít k situaci, kdy budeme chtít detailněji nahlédnout na zdrojový doklad daného účetního pohybu. Právě pro takovéto případy najdeme v přehledu účetních vět dva sloupce, přes které pomocí jednoho kliknutí dostaneme možnost vybraný účetní pohyb nahlížet či editovat. Zmiňované dva sloupce obsahují na každém řádku přehledu stejnou ikonku, která reprezentuje jednu z možností nahlížení/editace.

Jak na to?

V tomto krátkém návodu si ukážeme, kde ikonky hledat, co znamenají a jakým způsobem se tato užitečná funkce dá využít v praxi.

UCE - Možnost prokliku na prohlíženíeditaci do zdrojového modulu přímo z přehledu účetních vět 1.png

Na obrázku výše jsou sloupce červeně označené. V základním nastavení softwaru se tyto sloupce automaticky zobrazují. Kdybyste je však z nějakého důvodu nemohly najít, ujistěte se, že jsou ve filtru sloupců zaškrtnuty. V návodu na filtrování sloupců naleznete, jak na to.

Kvůli úspoře místa na obrazovce jsou názvy obou sloupců uvedeny zkratkou. Pokud však na název daného sloupce najedeme myší, zobrazí se nám text celý.

UCE - Možnost prokliku na prohlíženíeditaci do zdrojového modulu přímo z přehledu účetních vět 2.png + UCE - Možnost prokliku na prohlíženíeditaci do zdrojového modulu přímo z přehledu účetních vět 3.png

Ikonky

Nahlížení - UCE - Možnost prokliku na prohlíženíeditaci do zdrojového modulu přímo z přehledu účetních vět 4.png

Editace - UCE - Možnost prokliku na prohlíženíeditaci do zdrojového modulu přímo z přehledu účetních vět 5.png

Jak již bylo výše zmíněno, po kliknutí levým tlačítkem myši na danou ikonku se nám vybraný účetní pohyb otevře ve zvoleném náhledu. Pokud klikneme na ikonku lupy, účetní věta se nám rozbalí a my ji můžeme nahlížet. Pokud klikneme na ikonku tužky, dostaneme i možnost tento účetní pohyb upravit. Je ovšem důležité zmínit, že každý uživatel nemusí mít povolení obě tyto funkce ovládat. Pakliže uživatel nemá potřebná oprávnění, nemusí tedy mít možnost této funkce využít.